Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Aktuality

28.04.2014 22:23

Svod mladých v Rožnově pod Radhoštěm

Svod mladých probíhá v pátek 9.5.2014 od 14h v areálu kempu v Rožnově pod Radhoštěm. Potvrzenou máme zatím účast Olivera, Orfea a Olivie, účast přislíbili i s Optimou a Ophelií. Těšíme se však, že se setkáme všichni z vrhu O !!! Další program Slavností:  
27.02.2014 06:27

Nabídka štěňátek po Leušce z Hodolan

  1O týdenní štěňátka IHNED k odběru, volní 3 pejsci!!! Matka LEA z Hodolan, výborná, DKK i DLK 0/0, otec mladý, velmi perspektivní a již výstavně úspěšný MAGIC MICKEY Bersaltyna, 3X CAC, res.CACIB (po Doremis Zatopeck), DKK, DLK i OCD 0/0. Velmi vyrovnaný vrh, nádherná bílá kresba,...
23.02.2014 19:28

Nezadařilo se...

Zájemcům o štěňátka po Felince musím s lítostí oznámit, že štěňátka nebudou. Felinka nezabřezla. Další pokus plánujeme na příští hárání, nevzdáváme se. Současně bychom se rádi pokusili o druhý vrh po Ladynce a Jazzym. Držte nám palce :-) !
24.01.2014 00:39

Felinka opět nevěstou

21.1. proběhla za "ideálního" psího počasí svatba Felinky s Gantym. Tvoří spolu nádherný pár a velmi si rozumí. Ganty je úžasný pohodový hafan se skvělou povahou, silnou kostrou a překrásnou mohutnou hlavou. Posbíral spoustu titulů na výstavách a je zdravý, seznam titulů a provedených vyšetření...
12.01.2014 01:53

Probuzení... že by jaro?

Tak nám včera začaly obě holky - Feli i Lady - hárat... ... a paničku to probudilo k činnosti. Na rajčeti máte možnost si aktuálně prohlédnout, jak nám rostou psí děti - zde .  Máme velkou radost z toho, že jsou všichni zdraví a krásně prospívají. Všem majitelům posíláme poděkování za vzornou...
22.10.2013 00:09

Opět úprava stránky Lexe z Hodolan

přináší příliv fotek z dílny Petry Kovaříkové, chovatelky prvních Lexíčkových potomků ( CHS Tricolor Ječmínek), které tímto děkujeme za tu záplavu :-) ! Odkaz rovněž zde.
18.10.2013 01:01

Fotogalerie Lexe z Hodolan

byla přidána na  Lexovu stránku, odkaz najdete i zde. Pro zájemce o krytí Lexíkem bude jistě zajímavá i fotogalerie jeho prvních potomků Aslana a Ayly Tricolor Ječmínek.
16.10.2013 22:36

Další doplněné fotky

patří Oliverovi... Tentokrát nedošly nově, jen se mi v době vytváření souboru na rajčeti nechtěly načíst. Zjistila jsem, že musím použít jiný prohlížeč a jde vše :-). K nahlédnutí zde.
13.10.2013 10:16

Přidány nové fotky štěňátek z vrhu O

V krátké době po sobě jsme obdrželi nové fotky Nelinky ( Ornelly) a Orfíčka. Majitelům děkujeme za fotky i za vzornou péči o psí dětičky :-).
18.09.2013 23:26

Christine z Hodolan

Život už je takový, že nepřináší jen chvíle radostné. Dnes jsme obdrželi dojemný dopis od paní Dobiášové, kterou její milovaná Tinuška opustila náhle už téměř před rokem a půl, v 10 letech. Fotky, ze kterých na nás dýchne elán a chuť do života, byly - věřte či ne - pořízeny všechny krátce před...
8.7.2013

Štěňátka jsou na světě !!! Máme nádherné psí dětičky, 2 kluky a 4 holčičky. Více zde.

Felinka dnes oslavila své 6.narozeniny a stala se novopečenou babičkou, když dostala od Ladynky ten nejkrásnější dárek.

"Maminko, gratuluju..."

A nevěřím svým očím... slavím taky :-) ( No přece narození prvních štěňátek...)

A je vymeteno...

26.6.2013

Ladynce už se plní bříško...

Přidány nové fotky naší těhulky zde.


4.6.2013

Dnes jsme byli s Ladynkou na ultrazvuku, tak už máme potvrzeno, že štěňátka budou !!! Pan doktor jich napočítal nejméně 6, další se pravděpodobně úspěšně maskovala, protože všech 6 bylo v jedné "nohavici" dělohy. Ladynka se před cestou k panu doktorovi a samotným vyšetřením nechtěla venčit ( jako správný hospodář si to dovezla domů), takže plná střeva zakrývala část dělohy. Necháme se tedy překvapit, i když se šesti bychom byli maximálně spokojeni.

 

10.5.2013

Včera se Ladynka opět projela s páníčkem a tentokrát místo paničky s Marečkem za svým ženichem Jazzym. Oboustranné sympatie jsou nepřehlédnutelné, po chvíli dovádění se naši čtyřnozí miláčci uchýlili do soukromí za boudu a bylo zpečetěno :-). 

 

7.5.2013

Po pečlivých přípravách a opakovaném sledování hladiny progesteronu v krvi naší Lejdynky jsme se dočkali dne D, kdy nám pan doktor doporučil cestu za ženichem. Ladynka už se i podle dovádění s mámou moc těšila, páníček si vzal na tento týden dovolenou, abychom nic nepodcenili, a tak jsme ráno vyrazili směr Český Brod.

K naší radosti se nejen nám a Martínkovi u Dvorských líbilo. Hlavně Lejdynka byla nadšená prostornou travnatou zahradou plnou psích vůní, celou ji proběhla, než jsme za ní pustili Jazzyho, pak si chvilku poběhali spolu, došlo k pár náznakům a seznamovacím pokusům... a najednou koukáme, že už to nebude jen pokus :-). Prostě ukázkové krytí jako podle chytré knížky :-). Ani nás nepotřebovali :-).

Naše feny jsme nikdy nemuseli ke krytí dlouho přemlouvat, a tak jsme moc rádi, že se nám potvrzuje, že i tyto pudy mají genetický základ.

Kéž by Ladynka podědila i schopnost bezproblémově porodit a pečovat o štěňátka. Věříme, že k tomu má všechny předpoklady. Vždyť už asistovala mámě dvakrát u výchovy a péče o své mladší sourozence.

 

23.4.2013

Opět jsme o malý krůček blíže vrhu O.

Dnes nám naše princezna Lady začala hárat, krytí máme domluveno, krycí list připravený, teď už jen pohlídat správný termín, kdy vyrazit za ženichem. Držte nám palce, ať vše probíhá, jak má :-).

 

14.4.2013

Po smutné zprávě opět jedna radostná : Lex z Hodolan dnes na výstavě v Ostravě vybojoval titul CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz . Děkujeme Pavlovi Pečenkovi za skvělé předvedení. 

Gratulujeme !!!

S Lexíčkem se tedy budeme na výstavách vídat už ve třídě vítězů.

Děkujeme tímto i jeho majitelům - Zdence a Aloisovi Chudárkovým - za vzornou péči, přípravu Lexíčka a reprezentaci naší chovatelské stanice.

Foto dodáme.

 
2.4.2013

Dnes jsme obdrželi velmi smutnou zprávu od paní Harokové, paničky grandšampiona Bédi Haf z Jundrova, táty našich štěňátek z vrhů L, M a N. 

Béďa na Velký pátek ( 29.3.2013) prohrál svůj boj s otravou. Je nám to moc líto. 

 

21.3.2013

Dnes jsme si připomněli 20 let od chvíle, kdy do Hodolan přicestovala ze Slovenska naše první berňačka, zakladatelka chovu v naší chovatelské stanici, matka 35 štěňat z 5 vrhů a hlavně úžasná parťačka, která nezkazila žádnou legraci, Elza z Gandlyho dvora.

Vzpomínáme s láskou.

 

17.3.2013

Našim princeznám sestavujeme rodokmeny s fotografiemi, přístupné jsou kliknutím na jméno v úvodu. Postupně doplňujeme.

Feli a Lady si už můžete prohlédnout. Rovněž Lex má svůj rodokmen sestavený a uložený v této databázi.

 

15.3.2013

Přidáváme informace k plánovanému krytí Lejdynky - Lady z Hodolan.

 

29.12.2012

Byla vytvořena stránka krycího psa Lexe z Hodolan.

 
 

 

 

 

Vytvořeno službou Webnode