Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Aktuality

14.09.2013 00:23

Pár momentek

Timinky a Elinky jsme vložili na rajče, kde budou mít společné album, tak jako mají společnou lidsko-psí smečku :-).
07.09.2013 00:22

Nové fotky Nelinky na rajčeti

Mockrát děkujeme Zechmeistrovým za fotky Nelinky z domova, najdete je zde.
05.09.2013 01:14

Doplněny fotky

Doplnili jsme fotky - tentokrát Orfíčka s páníčky ( vypadá to, že to je láska na první pohled :-) ) . Pro zájemce o krytí Lexíčkem jsme přidali odkaz s výběrem jeho starších fotek, novější panička přislíbila poslat co nejdříve.
27.08.2013 22:07

Kontrola ( přejímka) vrhu

Po včerejší zdravotní ( prohlídka a očkování) a evidenční přípravě ( čipy a pasy) dnes proběhla důležitá součást hodnocení chovu - kontrola - jinak také zvaná přejímka - vrhu. Výsledek je fantastický: všechna štěňátka byla hodnocena jako STANDARDNÍ, velmi kvalitní a nebyly shledány žádné vady....
26.08.2013 23:27

Veterinární podmínky splněny

Děti se dnes večer vydaly na cestu do Přerova, kde na nás čekal náš pan doktor. Všechny pečlivě prohlédl, poslechl si a s výjimkou Elinky všechny naočkoval. Současně všichni dostali mikročip a pas.  Oliver, Orfík, Livinka, Timinka a Nelinka jsou tedy po zdravotní stránce připraveni na cestu do...
24.08.2013 01:07

Všechno špatné je k něčemu dobré

aneb "Jak se stalo, že nespávám se sourozenci" Víte, to bylo tak. V úterý odpoledne, krátce po focení, si panička všimla, že mi nechutná papání. Večer bylo ještě hůř, to už jsem se k misce ani nepřiblížila. Panička mi změřila teplotu, měla jsem ji trošku vyšší, ale prý ještě v normě. Jenže mně bylo...
18.08.2013 09:20

Fotky na "rajčeti"

Pro všechny, kteří nechodí na Facebook, se mi konečně podařilo umístit větší část fotek z návštěvy Dvorských, Jazzynkových páníčků, na "rajče". K nahlédnutí zde.
12.08.2013 20:17

Ahojte lidičky,

zdraví Vás velká hvězda Facebooku, Oliver. Že mě neznáte? Ale ano, jen mi panička ještě před týdnem říkala Kimečku ( po mém předchůdci u mých budoucích páníčků - Hakimovi z Hodolan). Už víte? Jenže pak přijeli moji človíčkové, hráli si se mnou a pořád přemýšleli, jak mi vlastně budou říkat. Oliver...
12.08.2013 19:27

Jste na Facebooku?

Pokud ano, pak mám pro Vás potěšující zprávu: naše dětičky měly v sobotu návštěvu a fotečky z ní najdete zde.
09.08.2013 04:35

Fotečky

Zveřejnili jsme fotky štěňátek z 3.8.ráno a 6.8.odpoledne. Jsou to bohužel nepříliš kvalitní snímky, vlna veder se podepisuje na únavě všech. Dnes už přes hodinu intenzivně větráme, aby se tu dal přežít další tropický den... 
8.7.2013

Štěňátka jsou na světě !!! Máme nádherné psí dětičky, 2 kluky a 4 holčičky. Více zde.

Felinka dnes oslavila své 6.narozeniny a stala se novopečenou babičkou, když dostala od Ladynky ten nejkrásnější dárek.

"Maminko, gratuluju..."

A nevěřím svým očím... slavím taky :-) ( No přece narození prvních štěňátek...)

A je vymeteno...

26.6.2013

Ladynce už se plní bříško...

Přidány nové fotky naší těhulky zde.


4.6.2013

Dnes jsme byli s Ladynkou na ultrazvuku, tak už máme potvrzeno, že štěňátka budou !!! Pan doktor jich napočítal nejméně 6, další se pravděpodobně úspěšně maskovala, protože všech 6 bylo v jedné "nohavici" dělohy. Ladynka se před cestou k panu doktorovi a samotným vyšetřením nechtěla venčit ( jako správný hospodář si to dovezla domů), takže plná střeva zakrývala část dělohy. Necháme se tedy překvapit, i když se šesti bychom byli maximálně spokojeni.

 

10.5.2013

Včera se Ladynka opět projela s páníčkem a tentokrát místo paničky s Marečkem za svým ženichem Jazzym. Oboustranné sympatie jsou nepřehlédnutelné, po chvíli dovádění se naši čtyřnozí miláčci uchýlili do soukromí za boudu a bylo zpečetěno :-). 

 

7.5.2013

Po pečlivých přípravách a opakovaném sledování hladiny progesteronu v krvi naší Lejdynky jsme se dočkali dne D, kdy nám pan doktor doporučil cestu za ženichem. Ladynka už se i podle dovádění s mámou moc těšila, páníček si vzal na tento týden dovolenou, abychom nic nepodcenili, a tak jsme ráno vyrazili směr Český Brod.

K naší radosti se nejen nám a Martínkovi u Dvorských líbilo. Hlavně Lejdynka byla nadšená prostornou travnatou zahradou plnou psích vůní, celou ji proběhla, než jsme za ní pustili Jazzyho, pak si chvilku poběhali spolu, došlo k pár náznakům a seznamovacím pokusům... a najednou koukáme, že už to nebude jen pokus :-). Prostě ukázkové krytí jako podle chytré knížky :-). Ani nás nepotřebovali :-).

Naše feny jsme nikdy nemuseli ke krytí dlouho přemlouvat, a tak jsme moc rádi, že se nám potvrzuje, že i tyto pudy mají genetický základ.

Kéž by Ladynka podědila i schopnost bezproblémově porodit a pečovat o štěňátka. Věříme, že k tomu má všechny předpoklady. Vždyť už asistovala mámě dvakrát u výchovy a péče o své mladší sourozence.

 

23.4.2013

Opět jsme o malý krůček blíže vrhu O.

Dnes nám naše princezna Lady začala hárat, krytí máme domluveno, krycí list připravený, teď už jen pohlídat správný termín, kdy vyrazit za ženichem. Držte nám palce, ať vše probíhá, jak má :-).

 

14.4.2013

Po smutné zprávě opět jedna radostná : Lex z Hodolan dnes na výstavě v Ostravě vybojoval titul CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz . Děkujeme Pavlovi Pečenkovi za skvělé předvedení. 

Gratulujeme !!!

S Lexíčkem se tedy budeme na výstavách vídat už ve třídě vítězů.

Děkujeme tímto i jeho majitelům - Zdence a Aloisovi Chudárkovým - za vzornou péči, přípravu Lexíčka a reprezentaci naší chovatelské stanice.

Foto dodáme.

 
2.4.2013

Dnes jsme obdrželi velmi smutnou zprávu od paní Harokové, paničky grandšampiona Bédi Haf z Jundrova, táty našich štěňátek z vrhů L, M a N. 

Béďa na Velký pátek ( 29.3.2013) prohrál svůj boj s otravou. Je nám to moc líto. 

 

21.3.2013

Dnes jsme si připomněli 20 let od chvíle, kdy do Hodolan přicestovala ze Slovenska naše první berňačka, zakladatelka chovu v naší chovatelské stanici, matka 35 štěňat z 5 vrhů a hlavně úžasná parťačka, která nezkazila žádnou legraci, Elza z Gandlyho dvora.

Vzpomínáme s láskou.

 

17.3.2013

Našim princeznám sestavujeme rodokmeny s fotografiemi, přístupné jsou kliknutím na jméno v úvodu. Postupně doplňujeme.

Feli a Lady si už můžete prohlédnout. Rovněž Lex má svůj rodokmen sestavený a uložený v této databázi.

 

15.3.2013

Přidáváme informace k plánovanému krytí Lejdynky - Lady z Hodolan.

 

29.12.2012

Byla vytvořena stránka krycího psa Lexe z Hodolan.

 
 

 

 

 

Vytvořeno službou Webnode