Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

4 týdny ! To to letí !

23.04.2016 20:41

Překulil se nám další týdem, a to jsem nenapsala ještě ani o minulém a předminulém. 

Tak tedy ve 2 týdnech miminka zvládla první odčervení, pravda, při mámině péči netušíme, jestli z těch buclatých bříšek nějaký ten otrávený červík vylezl či ne, ale spíš ne, myslím, že by ho nebyla ochotná pozřít.

Stalo se toho víc než dost, ač se to nezdá... 10.den se otvírala očička, v sobotu ( 15.den) už stály nožičky .. a 18.den už se děti podívaly z boudy ven.

Od 3 týdnů začaly dětičky dostávat baštu - nejprve namočené rozmixované granule Brit Care Puppy s mlékem pro štěňata Royal Canin, po několika dnech jsme už jen polévali mlíčkem a teď už bez mléka, zato s nakrájenými kuřecími srdíčky. To je bašta ! A taky se dobře tráví.

Dnes mají dětičky 4 týdny a dostaly podruhé odčervovací pastu. Žádné velké nadšení se nekonalo, kuřecí masíčko je lepší :-). A taky mámino mlíčko. Kojit se dokážou už i v sedě pod stojící mámou. Jsou to tříapůlkiloví obříci ( Rasty asi i trochu těžší).

Pokroky dělají nejen v papání, ale hlavně v dovednostech a komunikaci: většina venčení už probíhá mimo boudu, hromádka v boudě za celý den ani jedna, výjimečně někdy jedna za noc. Společné hry už mnohdy doprovází vrčení a štěkání, při dovádění s tříměsíční sestřenkou Pusinkou ( Carrerou Balmoral Moravia) se občas ozve i nějaké to kňučení, když neodhadne sílu stisku ouška, tlapky, ocásku. Přece jen i ona je štěně a teprve se učí, jak se chovat k mladším ve smečce. Ale i tato zkušenost je důležitou součástí socializace, nejen kontakt s lidmi - dospělými i dětmi.

Aktuální fotky jsou na Facebooku - Ivana Burianová.www.facebook.com/stanice.chovatelska

 

Kontakt

Ing.Vladimír Březovský, Mgr.Ivana Burianová, Miroslav Burian

vladimir.brezovsky@centrum.cz, fialka.krcman@seznam.cz, mira-burian@seznam.cz

Farského 25, Olomouc
Ke Království 154, Krčmaň

Burianová 776 842 100, 58 539 50 26,
Březovský 58 531 22 36,
Burian 776 89 14 18

Vyhledávání

Vytvořeno službou Webnode