Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Naše feny

Lady z Hodolan

je v současnosti jediná fenka, kterou máme do chovu. Páníček se do ní zamiloval, sotva přišla na svět, takže nebylo co řešit :-). 

...A čas ukázal, že se Lady v péči o potomky dala na maminku, taky si s nimi umí hrát a je starostlivá máma. Zatím měla dva překrásné vrhy - 6 a 7 štěňátek v poměru 4 feny na 2 psy a 5 fen na 2 psy ( vrh O a P). Překvapila nás hned u prvního vrhu svými přirozenými pudy - v horku se rozhodla pro své děti najít chladnější spaní, než je bouda, a tak jim pod ořechem vyhrabala pelech, kam si své týdenní dětičky odstěhovala ... Jako třítýdenním jim zase zanesla svou kloubovou kost, ať se děti učí, že jsou šelmy... No užíváme si samá překvapení a novinky :-D. 

Abychom Ladynčiným potřebám vyšli vstříc, pro vrh P dostala novou boudu v místech původního přírodního pelechu, neopomněli jsme jí ale uchránit oblíbený chladící roh v prostoru vedle boudy, který s radostí přijala i štěňata. 

Z Ladynčina vrhu P jsme si nechali fenku Petulu, naši naději do dalších let.

Ladynka jako štěňátko:

Ladynka v létě:

 

Ladynka  byla uchovněna s bonitačním kódem 535 AL C0. Fenka, která od malinka miluje skákání, elegantně a vytrvale běhá a baví ji neúnavně stát na zadních při sebemenší příležitosti, nás překvapila hodnocením DKK 2 ( lehká dysplazie). Možná bylo pohybu až příliš :-(, ale to už nezměníme. Má skvělou přátelskou povahu, jak ráda říkám, je to náš vítací psík. Postoj předních končetin (L) byl na bonitaci poněkud nadsazen, vytáčení tlapek se objeví jen vzácně na velmi hladkém povrchu. Na bonitaci patřila mezi nejhezčí fenky s nejkratším bonitačním kódem :-), i když jí tehdy teprve začínal dorůstat zimní kožíšek.
Na stránkách klubu v katalogu chovných fen najdete podrobnosti včetně této fotky s Ladynčiným typickým úsměvem a čertíky v očích :-). ( Je potřeba vypsat jméno Lady.)

 

Petula z Hodolan

Peťulku jsme si vybrali z Ladynčina vrhu P. Přestěhovala se z Krčmaně do Hodolan, kde dělá společnost své pratetě Gábi z Mokrovous. Gabča se projevila jako skvělá vychovatelka, ač sama nikdy neměla a nebude mít štěňátka. Peťulka je aktivní, ale podřízená fenka, nikdy se nenasytí mazlení a pozorností, ve vnucování se je nepřekonatelná. Přesto je dostatečně sebevědomá, je mohutná a pěkně stavěná se silnou kostrou a na svých prvních výstavách i úspěšná. Více zde. Máme z ní obrovskou radost a věříme, že bude posilou pro chov v budoucnosti. Video Peťka ve výstavním kruhu zde a také tady.

 

 

 

Gabi z Mokrovous

je uchovněná fenka. Je velmi temperamentní, bezvýhradně přátelská, hravá a vynalézavá. Miluje procházky, honění koček a kachen, mazlení od kohokoliv :-) - prostě čiší z ní radost ze života. Na výstavách si užívá pozornosti, proto ji velmi baví. Hodnocená je výborně, na KV v Rožnově pod Radhoštěm získala ocenění V4. Z důvodu silné dispozice ve vrhu G z Mokrovous k onemocnění ledvin a jejich selhání bylo rozhodnuto nezařazovat ji do chovu. Zůstává tak jako společnice a hlídačka v Hodolanech na adrese chovatelské stanice.

 

 

Vytvořeno službou Webnode