Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Archiv aktualit

15.12.2012

Krátce po půlnoci se narodila 3 štěňátka. Máme z nich velkou radost. Průběžné informace najdete zde.

 
26.2.2012

 Na výstavě DUO CACIB Brno 4.a 5.2.2012 si Cirův syn Kerry z Hodolan vyběhal v sobotu V3 a v neděli V2 res.CAC. Gratulujeme !!! 

 
25.2.2012

Dnes jsme dostali smutnou zprávu, že 24.2.2012 odešel do psího nebe Rony ( Ikar z Hodolan, narozen 31.5.2003 ). Vzpomínají Procházkovi.

 

1.3.2011
Dostali jsme radostnou zprávu, že babička našich mimísků ( Felinčina máma) Eimy z Mokrovous tento víkend splnila podmínky k získání titulů Rumunský šampion a Interšampion. GRATULUJEME !!! Více zde.
 
8.1.2011

V sobotu 8.1.2011 jsme se s naším nejmladším přírůstkem - Ladynkou - zúčastnili 6.Hanácké národní výstavy psů ve třídě dorostu. Reprezentovala chov z Hodolan výborně, zde je její posudek a hodnocení od pana rozhodčího Jandy:

Kompaktní fenka, 7měsíční,  pěkné stavby kostry, delšího formátu, hřbetní linie by mohla být pevnější, pěkný paralelní pohyb.

Ocenění: velmi nadějná 2

Výsledek nás potěšil, o to více se těšíme na Ladynčiny brášky a sestřičky, které bude ještě 2 týdny nosit naše Felinka v bříšku. Je už to hooodně znát :-).

Několik fotek ( zatím mimo výstavní kruh) najdete zde. Fotky z kruhu se pokusíme zajistit co nejdříve.

Pro úplnost - Ladynka soutěžila ve třídě dorostu s dalšími 7 fenkami !!!

 

23.11.2010

Podruhé jsme navštívili tatínka našich posledních štěňátek - vrhu L - a Felinka s Béďou se k sobě měli, takže s napětím očekáváme, zda nás i tentokrát potěší kupou překrásných štěňátek. Jejich příchod na svět předpokládáme 23.1.2011. Více zde.

 

17.11.2010

Doplnili jsme aktuální fotky Lexíčka. Chudárkovým velice děkujeme.

 

12.11.2010

V chovatelské stanici Haf z Jundrova mají od 8.11. nádherné přírůstky - 4 štěňátka berňáčků: 1 holčičku a 3 kluky. Gratulujeme !!!

Současně dodatečně gratulujeme také tatínkovi našeho vrhu L Béďovi Haf z Jundrova k získání titulu ČESKÝ GRANDŠAMPION !!!


 

23.10.2010

Leinka se zúčastnila se svými skvělými páníčky své první velké výstavy - slovenské klubové výstavy ve Velkém Mederu. Získala ocenění velmi nadějná, gratulujeme a děkujeme za reprezentaci CHS.

Tady její posudek:
4 a půl měsíční, nižší fenka, středně silné kostry, jemnější hlavy. Tmavé oko, méně výrazný stop, korektní skus, rovný hřbet, korektní postavení i korektní pohyb. Standartní zbarvení, přátelská povaha.

 

 

 

2.10.2010

Naše Gábinka se zúčastnila klubové výstavy v Zárabničné Lhotě u Tábora. V silné konkurenci ve třídě otevřené získala krásné hodnocení výborná.

Další potěšující zprávou je, že máme Gábinčino vyhodnocení DKK a DLK s výsledkem HD 0/0, ED 0/0 . Je to báječný výsledek - všichni sourozenci z vrhu G z Mokrovous jsou nuloví !

Klubové výstavy se rovněž účastnila Jessie z Hodolan - ve tř. otevřené také výborná. Dočkalovým děkujeme za vzornou přípravu ( rozhodčí mimo jiné ocenil vynikající předvedení) a reprezentaci naší CHS.

 

8.8.2010

Navštívili jsme Belinku ( páníčci si Lucy překřtili) v jejím novém domově. Vítala se s námi, jako bychom se nikdy nerozloučili, přesto je zabydlená a evidentně spokojená. Páníčci se snaží, aby jejich čtyřnohé princezně nic nechybělo a rostla ve zdraví do krásy.

Paní Nyklová nám při té příležitosti nabídla prostor jejich krásné zahrady v Nedvězí u Olomouce k uspořádání srazu majitelů a štěňátek z vrhu L, až budou miláčci slavit první narozeniny. Děkujeme za velkorysou nabídku. Rok je celkem dlouhá doba, stát se může cokoliv, ale budeme se snažit setkání zorganizovat.

Poprvé bychom se však měli všichni sejít už na svodu mladých v květnu 2011 v Rožnově pod Radhoštěm. Pozvánky na tuto klubovou akci dostanete včas :-).

6.8.2010

V pátek navečer odjel s páníčky do nového domova i Lexíček. Vzhledem k tomu, že se s majiteli známe přes berňáčky už řadu let, jsem si jistá, že se bude mít skvěle a že se budeme potkávat přinejmenším na pejskařských akcích, ale spíše častěji :-).

Lexíčkova aktuální váha byla 9,6kg :-).

 

8.5.2010

V sobotu 8.5.2010 jsme se s Gabi zúčastnili klubové výstavy v Rožnově pod Radhoštěm. Mezitřídu fen zastoupenou 21 fenami posuzoval maďarský rozhodčí pan János Pintér. Gabi se předváděla se svou nezdolnou energií, přesto ukázněně, jak se na dobře vychovanou psí slečnu sluší. Hodnocení V4 bylo tedy zaslouženou odměnou.

 

 

Felinka s Béďou:

 

 

Béďa:

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořeno službou Webnode