Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Štěňátka dnes mají 6 týdnů

23.06.2015 20:45

Ani se to nezdá, že čas tak rychle letí, ale štěňátka už opravdu dnes mají 6 týdnů. Jsou to už opravdoví pejsci, co zvládnou překonat i nějaký ten schůdek, krmí se granulkami, i když máma i babička ještě několikrát za den přilepšují mlíčkem. Ano, i babička Feli se zapojila do péče a aspoň jednou za den musí jít svá buclatá vnoučátka nakojit :-) . 

Noc i velkou část dne sice stále ještě prospí, ale v bdělém stavu jsou už aktivní, hrají si v trávě na dvorku nebo v "herně" v kotci, kde mají zavěšené oblíbené štěrchací a přetahovací hračky.

Dnes celá smečka zvládla již třetí odčervení. Tabletky jako obvykle podáváme v kousku taveného sýra. Celá procedúra se tím výrazně zpříjemní a urychlí, není nutno nikomu nic cpát do krku. Pro štěňátka to bylo první setkání s tabletkami, k předchozím dvěma odčervením jsme použili spolehlivou Banminth-pastu.

Na pátek máme naplánováno očkování a čipování štěňátek. S jejich kondicí a zdravotním stavem je pan doktor spokojený, váhově jsou dnes mezi 5,2 a 5,7kg. Všichni dobře přibývají a správně rostou.

U některých se objevily malé pupeční kýly, to je ale u rychle rostoucích plemen dost časté a žádným způsobem to štěňátko neomezuje. Veterinář rozhodně nedoporučuje operativní odstraňování těchto malých kýl před dobou odběru, jako ideální věk pro zákrok ( pokud se pro něj majitelé rozhodnou, ze zdravotních důvodů nutný není) doporučuje 4 - 6 měsíců. Po 9.měsíci věku je již kolem pupeční branky utvořeno tolik vaziva, že to ztěžuje provedení zákroku. Štěňátka ve věku do doby odběru hůře snášejí předoperační přípravu ( hladovku) i samotný zákrok, mají příliš měkké břišní svalstvo, které se obtížně sešívá a hrozí ruptura a reoperace.

O víkendu máme naplánované další návštěvy budoucích majitelů, s některými se uvidíme poprvé a velice se na ně těšíme. Zatím se s některými známe jen z mailů a telefonátů.

Na rajče jsem včera doplnila sobotní fotky štěňátek, jen nejsou přebrané od nevydařených, rozmazaných či jinak neostrých, a také chybějí popisky. Průběžně dám do pořádku.

 

Kontakt

Ing.Vladimír Březovský, Mgr.Ivana Burianová, Miroslav Burian

vladimir.brezovsky@centrum.cz. fialka.krcman@seznam.cz. mira-burian@seznam.cz

Farského 25, Olomouc
Ke Království 154, Krčmaň

Burianová 776 842 100, 58 539 50 26,
Březovský 58 531 22 36,
Burian 776 89 14 18

Vyhledávání

Vytvořeno službou Webnode