Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Vrh N

2 psi - Nick a Normen

1 fenka - Nancy
 

 

narozeni 15.12.2012

otec: Grandšampion Béďa Haf z Jundrova

rodokmen

matka: Feli z Mokrovous

 

13.3.2013

Do nového domova odjel i Niček. Byla to oboustranná láska na první pohled, věřím, že napořád. I v této rodině už je druhým berňákem v pořadí, zkušenosti výstavní ale budou majitelé teprve sbírat. Přejeme dlouhý a šťastný psí život :-).

Patnáctikilový skoro tříměsíční macík už se špatně držel :-).

Niček s panem Kelichem

 

10.3.2013

Asi poslední fotečky krčmaňské smečky s Nickem najdete na rajčeti. O Nička se přihlásil zájemce, vše je ještě v jednání. 

 

2.3.2013    

Dnes jsme měli opět vítanou návštěvu s fotoaparátem :-), novými fotkami Nicka se můžete pokochat na rajčeti. Malá ukázka níže.

Je zajímavé, že Nick je svou kresbou a mohutností líbivou kombinací svého táty Bédi a dědečka Arrakise. Také povahově je úžasný, kontaktní, nebojácný a stále připravený se učit něčemu novému, ochotný spolupracovat při focení, veškeré péči ( o srst, oči, zuby, čištění tlapek...), krásně běhá klusem a perfektně nosí ocásek za pohybu, má rovný hřbet, korektní úhlení, velmi pěknou hlavu s tmavýma očima a optimálním nasazením uší, prostě mimořádně povedené výstavní štěňátko.

Nick čeká na nového páníčka, který bude splňovat naše představy, tj. bude Nička milovat a opatrovat, pokračovat v socializaci, výchově a výcviku, třeba i vést pracovně, ale také připravovat a hlásit na výstavy. Bylo by škoda, aby pes se všemi předpoklady být úspěšný na výstavách a v budoucnu snad i jako krycí pes se stal pouze ozdobou dvora nebo zahrady.

 

10.2.2013

Normenek a Nanynka se vydali na další cestu životem se svými novými páníčky. Přejeme jim dlouhá léta společného života v láskyplném domově. Věříme, že jsme vybrali dobře a že se budeme potkávat přinejmenším na pejskařských akcích.

Ničkovi se odjezd trochu zkomplikoval. Nyní zvažujeme, zda si jej nechat, či najít i jemu nového majitele. Je to těžké dilema, rozloučit se s tak úžasným pejskem, který nám přirostl k srdci a roste z něj opravdu mimořádný hafan ( aktuálně má 10 týdnů a 13kg :-) ), jen proto, že plánujeme z příštího vrhu nechat další psí princeznu do chovu, nebo jej začlenit do smečky za všech okolností...

První krok je učiněn, Niček se opět objevil v inzerci na klubových stránkách, rozhodnutí tedy necháme osudu, zda se najde vhodný zájemce.

 

Normík jede k Sýbkovým

Nanynka před cestou ke Krstovským

6.2.2013

Konečně došlo na pár fotek slušným fotoaparátem... Přijela nás navštívit a vypomoci moje sestra, za což jsem jí nesmírně vděčná. Posuďte sami, jak dopadly poslední fotky celé štěněcí party. Více zde.

Malá ukázka...

5.2.2013

V podvečerních hodinách k nám přijela MVDr. Chrastinová naočkovat a natetovat štěňátka. Všechna jsou zdravá a mohla podstoupit obě procedúry. Po náročnějším tetování už si psíťata očkování ani nevšimla, všichni to zvládli bez psychické újmy a jeden po druhém hned po zákroku si byli ochotní dát pár piškotků za odměnu a hrát si se sourozenci, kteří jim tu dobrůtku právě záviděli. Pak si je převzala k posouzení paní poradkyně chovu, byli zvážení a podrobně prohlédnutí, co se standardu týče, paní poradkyně vyhotovila zápisy a byl programu konec. Potom dostali misku papání, šli se proběhnout a vyvenčit na dvorek, a než jsem se k nim stihla vrátit, v klidu se uložili do závětří na starý koberec a spí. Normík bříškem vzhůru, ostatní kolem něj, je vidět, že je nejen zákroky, ale ani venkovní chlad už nerozhází, stačí suché místo, kam moc nefouká, boudu velká část berňáků nepoužívá, a nebo jen v opravdu škaredém počasí, není-li jiná možnost. 

A teď tedy k hodnocení:

Nick

tetovací číslo 9787

hmotnost 7,8 kg 

celkový typ 1 - ideální proporce a velikost

bílé znaky 5 - ideální rozložení bílých znaků

oko tvar 1 - ideální

oko barva 2 - střední

pigmentace 1 - zcela pigmentovaná nosní houba a pysky

ocas 1 - dobrý

sytost pálení 3 - středně hnědé

čistota pálení 2 - ojediněle se vyskytující černé zakouření v srsti

skvrny v bílé 1 - bez skvrn

skus 5 - ideální nůžkový

černá barva 1 - standardní černá

kýla 2 - malá kýla

povaha 1 - sebejistý, přátelský

pohlavní orgány 1 - obě varlata sestouplá

uši 1 - správně nasazené

Závěr hodnocení: STANDARDNÍ

Slovní hodnocení nebo poznámka: malá kýla, kterou nebude třeba operovat.

 

Normen

tetovací číslo 9788

hmotnost 6,8kg

celkový typ 1 - ideální proporce a velikost

bílé znaky 7 - většina znaků více vyjádřena, větší bílá skvrna na šíji, bílá za koutek

oko tvar 1 - ideální

oko barva 1 - tmavé

pigmentace 1 - zcela pigmentovaná nosní houba a pysky

ocas 1 - dobrý

sytost pálení 2 - tmavě hnědé

čistota pálení 1 - bez zakouření

skvrny v bílé 1 - bez skvrn

skus 5 - ideální nůžkový

černá barva 1 - standardní černá

kýla 1 - bez výskytu kýly

povaha 1 - sebejistý, přátelský

pohlavní orgány 1 - obě varlata sestouplá

uši 1 - správně nasazené

Závěr hodnocení: STANDARDNÍ

Slovní hodnocení nebo poznámka: bílé znaky více vyjádřeny - symetricky 1cm za koutky, LP vytažená ( vysvětlím: na levé  přední nožce ze zadní strany bílá zasahuje výš).

 

Nancy

tetovací číslo 9789

hmotnost 7,6kg

celkový typ 1 - ideální proporce a velikost

bílé znaky 5 - ideální rozložení bílých znaků

oko tvar 1 - ideální

oko barva 2 - střední

pigmentace 1 - zcela pigmentovaná nosní houba a pysky

ocas 1 - dobrý

sytost pálení 2 - tmavě hnědé

čistota pálení 1 - bez zakouření

skvrny v bílé 1 - bez skvrn

skus 5 - ideální nůžkový

černá barva 1 - standardní černá

kýla 1 - bez kýly

povaha 1 - sebejistý, přátelský

uši 1 - správně nasazené

Závěr hodnocení: STANDARDNÍ

Slovní hodnocení nebo poznámka: velmi kvalitní štěně, neshledána vada ( náznak límečku pravděpodobně zmizí).

 

4.2.2013

Tak a je to tady. Zítra naše psí děti čekají zdravotní a úřední procedúry a pak už budou připraveni na cestu do nových domovů. Felinka něco tuší, včera i dnes už je několikrát odehnala při pokusu o kojení :-(. Musí si začít zvykat, že maminka už na dosah nebude. Ach jo, je to pro mě tentokrát tíživý pocit, jak se to krátí :-((. Vždycky odchod prvních štěňátek znamenal určitou úlevu, u těchhle tří je to jiné. Byli jsme prakticky pořád spolu, hodně pomohli i Martínkovi, který byl na mě fixovaný a nesměla jsem odejít z místnosti, všude musel se mnou. Najednou mu tu vyrůstali tři kamarádi, se kterými získával jistotu. Určitě mu budou chybět ( a ne jen jemu), doufám, že mu to Felinka s Lejdynkou vynahradí... a taky, že se podaří jarní krytí Lejdynky a budeme mít na další dva měsíce opět početnou smečku.

Ale dost smutnění, na všechna štěňátka čekají milující páníčci, kterým přinesou novou radost do života. Tak ať si ty poslední společné dny pořádně užijeme :-).

3.2.2013

Psí zdar, lidičky !

Včera jsme měli 7 týdnů. Rosteme paničce před očima a zdokonalujeme se v psích dovednostech. Loužička už je spíš jen nešťastnou náhodou, umíme se ohlásit, když něco potřebujeme. Nejhlasitější bývám já, Normenek, často to zvládnu za nás za všechny. Rád si povídám i se sestřičkou přes plot, když jsme bez dozoru na dvorku a panička ji zavře, aby nás nezranila při svém dovádění. Už umíme i na dvorku spát, když nás řádění unaví, ale na noc jsme pořád v chodbě. Dostáváme zase jinak krmení, suché nám po pár dnech přestalo chutnat, panička vybalila konzervy hovězího masíčka pro psy a to pochutnáníčko zalívá horkou vodou a míchá s granulkami. Chutná nám to o moc víc, jen toho masíčka dostáváme čím dál méně, ale zatím neprotestujeme. Největší jedlík je pořád bráška Nick, u misky je většinou první, ale panička říká, že se nemá tak cpát, že to potom nestihne strávit. My s Nanynkou máme hovínka jako párečky, ale Niček spíš jak hustší kaši. Je ale pořád největší, tak mu to asi nevadí.

Ven už umíme dojít sami, panička zavolá "Děti, čůrat, šup, šup !" a máte vidět, jak pelášíme za ní na dvorek, co nám nožky stačí. Kdyby nevyběhla první, určitě bychom ji předběhli. Taky už nás málo bere před dům, zajímá nás všechno, nejvíc cizí slepice, co se tu pořád motají, a jejich pozůstatky. Ty nám voní a panička nám je nechce nechat :-(. Taky bychom rádi dál od domu za mámou, která si chodívá ulevit do pole, a tam prý nesmíme vůbec, nemáme prý ještě imunitu. 

Panička má nemocná ta dvě lidská mláďata, se kterými je jinak zábava, Niček už malého Martínka dokonce položil na záda, je to hrdina. Jenže teď nám na hraní chybí, když má horečku. Občas je sice v kuchyni v postýlce, kam se za ním snažíme dostat, štěkáme na něj, ať si jde hrát, nebo se snažíme si odtamtud aspoň vypůjčit nějaké hračky, ale panička nás vždycky pošle na pelíšek za dveře, kdo ví, jestli by nám lidské bacily nemohly škodit. A taky panička musela o pár dní odložit naše tetování a očkování, ale prý o nic nepřijdeme. Zítra prý domluví nové datum a do pátku to stihneme i s prvním důležitým posuzováním, kterému říká přejímka vrhu. 

Máme za sebou už třetí odčervení, tentokrát jsme ani moc neprotestovali, hlavně Ničkovi a Nanynce moooc chutnal tavený sýr, co nám ním panička obalila tabletky. Já se tedy po něm neutluču, ale nešklebil jsem se tolik jako na odčervovací pastu, co jsme dostali před 2 týdny a před měsícem. Tu jsme se snažili vystrčit z tlamičky, jak to jen šlo, ale panička nedovolila :-(.

Od pátku jsme tu měli zábavu. Páníček dovezl brášku Lexíčka od jeho páníčků z Hulína. Měli ho prý nahlášeného na výstavu, ale oba jsou nemocní a nemohli jet. Tak Lexíka panička vykoupala, vyčesala, zarovnala nějaký ten neposlušný chloupek a páníček se jel do Brna pochlubit, jakého máme krásného velkého bráchu. Lexík je ale legrační. Nechá se od nás tahat za chlupy a ani nezavrčí, jen když ho to už nebaví, odejde. Panička nás s ním chtěla vyfotit, ale copak budeme čekat, když můžeme dovádět? Tak z toho zase sešlo. Nějaká fotka se prý podařila s Lejdynkou a s mámou.

No lidičky, to jsem se zase rozepsal, až mě tlapky bolí... 

Dobrou noc, jdu si odpočinout.

Váš Normík

3.2.2013

  Včera a dnes se Lexíček účastnil výstavy Duo CACIB Brno

  s krásným hodnocením a výsledky ve třídě otevřené : 

  sobota V2 res.CAC 

  neděle V3 

  Gratulujeme !!! 

25.1.2013

Ahojte dvounožci !

Zítra budeme mít 6 týdnů, jsme pěkní cvalíci. Krmíme se granulkami, ale namočené nám nechutnají, tak je dostáváme suché a k tomu stále máme misku s vodou. Vždycky vyhlížíme, jestli nebude nějaká dobrůtka navíc, třeba jogurtek, ten má nejraději Niček, ale musí opatrně, občas po něm spěchá s kakáním. Prý už ho raději dostávat nebude. Ještě se výjimečně objeví loužička, to když se právě nedovoláme paničky, že potřebujeme jít ven čůrat. Hlavně já, Normík, se budím první a první potřebuju ven. Rádi si hrajeme na sněhu, honíme se, válíme, štěkáme přes plot na naši velkou sestru Lejdynku, nebo jeden na druhého, když je otevřeno a my si můžeme vyzkoušet, jak se chová hlídací pes za plotem :-). Panička Lejdynku za námi pouští jen pod dohledem, aby na nás ta divoška nešťastnou náhodou nešlápla. Včera v noci jsme ani nechtěli domů, jak se nám venku líbilo, panička nás nalákala na takovou kulatou dobrotu, co nám lámala na kousky. Říkala tomu piškotky. Lidičky, to byla bašta !!! 

Taky jsme měli k večeru návštěvu, stavili se tu páníčci brášky Lexíka. Ukázat nám ho nedovezli, prý měli nějaké povinnosti, tak ho nebrali, ale další ruce na mazlení jsme uvítali. Moc jsme se jim líbili, chválili nás, jací jsme macíčci, že z nás budou pořádní hafani. 

Na zítřek panička slibuje focení, ach jo, pózovat nás zatím nebaví, když je tolik jiných možností, jak si hrát. Když na nás kouká přes tu divnou krabičku, musíme ji zblízka očichat, jestli tam nemá něco zajímavého. Bohužel ničím nevoní, tak se otočíme pryč a panička pak říká, že to s námi sama nezvládne, že neposedíme a nepostojíme.

Tak se zatím mějte krásně, jdu spát. 

Váš Normík

 

23.1.2013

Své budoucí páníčky našel i Normík :-). Prý je to láska na první pohled :-D, tak snad i na druhý a všechny další...

Zájemci o štěňátka z našeho chovu si budou muset počkat do léta, plánujeme krytí našeho benjamínka Ladynky. Ženicha ještě vybíráme, ale tipy už máme.

22.1.2013

Nancy a Nick jsou zarezervovaní.

Dnešní ranní vážení štěňátek opět přidáno do tabulky.

Včera jsme vzpomněli 20 let od narození naší první berňačky Elzinky ( Elzy z Gandlyho dvora).

20.1.2013

První návštěvu budoucích majitelů má za sebou i Nick. Bude už šestým psem, který prožije svůj život po boku paničky a páníčka v nádherném prostředí s rybníky a lesy, z toho třetím berňáčkem v řadě. Majitelé jsou opravdu velmi zkušení pejskaři a Niček u nich bude v těch nejlepších rukou. Páníčci se na něj moc těší.

19.1.2013

Na Nancy ( Nanynku) se přijeli dnes podívat její budoucí majitelé a rovnou si ji zarezervovali. Před nedávnem se museli rozloučit s milovanou fenkou - berňačkou, a tak se na Nanynku velmi těší.

Přidali jsme do tabulky aktuální hmotnost štěňátek.

18.1.2013

Přidáno pár informací o životě se štěňátky zde.

17.1.2013

Zprávy z pelíšku tlapkou Nanynky

My to ani nepozorujeme, ale prý už brzy budeme mít 5 týdnů. Panička mi občas říká Nensy a mnohem častěji Nanynko, to když pěkně papám nebo se jdu jako první venku vyčůrat. Za to mám vždycky velkou pochvalu. Bráškové to zvládají taky, ale vždycky se s tím roztahují, jako by to nešlo udělat raz dva a zase šupajdit domů do tepla. Ne že by to panička s naším zahříváním přeháněla, stele nám poskládané bílé pelíšky, říká jim prostěradla, abychom neleželi přímo na studené podlaze. Občas se ještě stane nehoda a ležení si počůráme, tolik psích pelíšků panička nemá, aby je pořád mohla prát. Zato starých prostěradel prý je dost, tak to nevadí.

V misce s papáním mám poslední dobou čumáček jako první a taky to začíná být znát, už jsem předběhla i brášky. Masíčko s přílohou ve šťávičce nebo Pribiňáčky, jogurtíky a jiné dobrůtky, to si dám líbit. Samozřejmě mámino mlíčko je pro nás pořád na prvním místě, je ho tolik, že občas nějaké papáníčko i vynechám. Budou z nás pořádní hafani.

Po probuzení a po papání nás panička vynáší ven na čůrání, zpátky už pelášíme sami. Jenom ven bychom to zatím nestihli a byly by loužičky po cestě. Posbírat nás tři naráz je legrace, tiskneme se na sebe a vůbec neprotestujeme. 

Nedávno jsme dostali chlupaté hračky, prý na oslavu prvního měsíce na světě. Jsou prima, když si zrovna žádný bráška nechce hrát. Dá se na ně štěkat, tahat je za ouška nebo tlapky, kousat do nich po libosti. Taky pooooořádně je vytřepat. Tomu se panička směje a říká, že prý nám zůstal po dávných předcích přece jen kousek loveckého pudu. 

Tomu tedy vůbec nerozumím, ale už "pudu" spát, tomu rozumím mooooc dobře.

Tak zase někdy páček, dvounožci :-).

Vaše Nancy čili Nanynka

 

 

13.1.2013

Novinky ze života psích dětí

Čtvrtý týden utekl jako voda. Začínáme papat jemně krájené masíčko a moc nám chutná. Máme už 3 - 3,5 kg, což na 4 týdny není zrovna málo. Mámino mlíčko je ale pořád základ, umíme si pro něj za mámou dojít, ani vyšší práh nás nezastaví. Panička se snažila nosit nás ven čůrat, ale pořád padá jakási voda a nám mizí naše značky, kam čůrat, tak jen hledáme a hledáme a nakonec brečíme, že je nemůžeme najít, tak nás panička zase vezme do sucha, kde nám udržuje koutek na čůrání lehoučce voňavý tak, aby to naše čumáčky našly. Prý to budeme zkoušet znovu, jen co se umoudří počasí. Taky už se začínáme projevovat každý po svém. Normenek se občas tváří, že je andílek, ale je to pěkný pokušitel, tahá nás za kožíšek a někdy si na paničku pěkně otvírá tlamku a štěká po ní, že je čas si hrát. Já Nick si z něj moc nedělám, pořád jsem největší, kliďas od přírody, co s ním budu soupeřit... no a když už, tak jen o to krásně voňavé v misce. Do ní se hrneme oba stejně. Nanynka se nám do misky moc necpe, ale ona je dáma, v misce se s náma nebude přestrkovat, tak má svoji. Stejně vždycky chňapne nejlepší mámin struk a masíčku zatím moc nedá. 

Panička si nás dnes zase posadila každého zvlášť a koukala na nás přes divnou malou krabičku, co jí říká mobil, prý nás chcete vidět, jak rosteme. Sice jsme zrovna měli plná bříška a vcelku nic nám nescházelo, ale je to nuda a šlo z toho na nás spaní. Tak posuďte sami, jestli se to povedlo, založila nám jakési rajče a bude je přidávat tam. Příště si prý na nás vezme krabičku větší, co jí říkají foťák, dnes prý jí umřely baterky. Tak buďte zdraví a ať vám nic neumírá.

Za všechny vás zdraví

Niček (  nějak mě to psaní unavilo...)

8.1.2013

Štěňátka mají 3 týdny. Doplnili jsme informace o nových dovednostech, tabulku vah a hlavně fotogalerie jednotlivým štěňátkům. Stačí kliknout na vybrané jméno:  Nick , Normen a Nancy.

2.1.2013

Doplnili jsme tabulku přírůstků štěňátek.

5 týdnů

Jak to letí... Zítra mají naše psí batolata 5 týdnů ! Dokážou se samostatně najíst a napít, po vynesení ven se vyčůrat a občas udělat hromádku, zpátky z venku už umějí přijít sami. Spinkají nejraději pod kuchyňským stolem jako praví švýcarští berňáci :-). Ochutnali sníh a pomalu se jim v něm začíná líbit, i když dnes bylo venku obzvláť chladno a větrno. Husté kožíšky ale jen tak něco neprofoukne. Milují naše chlapečky, za nimi se ženou s vrtěním ocásků. Martínka už občas pronásledují víc, než je mu milé, a bude hůř :-). Nejlákavějším objektem jejich zkoumání se stává ve chvíli, kdy sedí na nočníku :-D. Sympatie jsou ale pořád vzájemné, Martínek na břiše pod stolem mezi štěňaty, Martínek honící se s hafíky po kolínkách kolem kuchyňského stolu, to jsou neopakovatelné zážitky. Bohužel prakticky nezaznamenatelné, nikdo z nich chvíli nepočká, abych si stihla vyndat aspoň mobil z kapsy. :-( Starší Mareček už zná, jak to chodí, pomazlí se v nimi, pohraje, ale uvědomuje si, že mu tady nezůstanou. Martínek o tom sice slyší, ale určitě mu budou chybět nejvíc. Zatím to vypadá, že Nick a Nancy zaplní prázdné místo po berňáčkovi, který odešel do psího nebe, Normenek si na toho pravého páníčka bude muset chvíli počkat.

 

4 týdny

krásně rosteme a začínáme papat sami, více v aktualitách

 

 

3 týdny

Štěňátkům už se prodlužuje kožíšek, pigmentují nosy a pysky, zdatně chodí, začínají si spolu hrát, štěkat, vrtět ocáskem při pohlazení. Jsou to prostě už malí pejsci, ne "morčátka":o). K venčení už nepotřebují máminu pomoc, po čichu si hledají používané místečko, máma však po nich stále pečlivě uklízí a vydatně je kojí, rostou doslova před očima. Váhy ze sobotního rána uvedené v tabulce už dávno neplatí. Jsou to malí Otesánci :o).

Nancy

Nancy se narodila s tenkým bílým pololímečkem z pravé strany, ten však již "prokvétá" a postupně mizí. Určitě jí zůstane nejvýše malá skvrnka za krkem a špička - záběl - z pravé strany, jako mívala její prapraprababička Elzinka, naše první berňačka. Nancy je nádherná, veliká fenka s krásně tvarovanou a kreslenou hlavou, bílými prstíčky a malou špičkou na ocásku, jako má její maminka Felinka. Je to velká bojovnice, narodila se nejmenší, poslední, museli jsme o ni trochu zabojovat i my, protože potřebovala odsát plodovou vodu. Zpočátku se hůře chytala na pití, teď je u mámy obvykle první a je stejně velká jako její bráška Nick. Zatím je stále volná. 

Nick

Nick by měl přijít páníčkovi se zájmem o výstavy a chov. Má ty nejlepší předpoklady, tátovi grandšampionovi Béďovi jako by z oka vypadl. Mohutný, ideálně kreslený pes s maličkou čárkou za krkem, která určitě zmizí ( s takovou přišla na svět i naše Axa, mnohonásobná klubová vítězka, jen v letní srsti na tom místě mívala několik bílých chloupků, kterých si mohl všimnout pouze bedlivý pozorovatel). Bude to mazel a oddaný miláček, je úžasné, jak už teď si umí přijít s vrtěním ocásku pro poškrábání za ouškama. 

Normen

Normen se narodil trochu víc bílý, než by měl být, ale čumáček má pěkně souměrně kreslený, na obou stranách lehoučce za koutky, lysinku jako širokou kapku na čele, ta se ale určitě zúží. Ze skvrnek za krkem zůstane nanejvýš pár bílých chloupků, ostatní se ztratí. Prostě výrazný pes, kterého jen tak nepřehlédnete. I když je zatím váhově nejmenší, stále drží krok v přírůstcích, poslední dny přibírá víc než Nick, asi se dočetl, co jsem o něm napsala a chce brášku dohnat.  Ve srovnání se starším bráškou Lexem v jeho věku je nastejno, rozhodně nevypadá na žádného drobečka. I on ještě svého milovaného páníčka či paničku vyhlíží.

Zájemce snad potěšíme novými fotogaleriemi štěňátek, stačí kliknout na jméno. Budu se snažit doplnit i fotky bdělých štěňátek. Kdo někdy štěňátka fotil, ví, že získat pár nerozmazaných snímků zabere hodně času, proto jen co nebude manžel řešit dotace na vybavení pro hasiče aj. a pohlídá Martínka, jdu na to :o).

 

2 týdny

Štěňátka se mají čile k světu, všichni už vidí a rostou jako z vody. Aktuálně má Nick 1800g, Normen 1550g a Nancy 1650g. 

 

Nick asi 2h po narození:

Normen ve věku 10 dní:

Nancy ve věku 10 dní:

Budou důkladně vymazlení :-) 

 

Vytvořeno službou Webnode