Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

ŠtěňÁtKa vrh M

 narozená 24.1.2011

 

MATKA:  FELI Z MOKROVOUS   

                DKK: 0/0, DLK 0/0         

OTEC:    Český grandšampion BÉĎA HAF Z JUNDROVA 

                DKK: 0/1, DLK 0/0

MÁME 2 CHLAPEČKY A 5 HOLČIČEK !!!

 Od 18.3., kdy jako první odjela s paničkou Meliska, do 27.3. jsme se rozloučili se všemi štěňátky a vyslali je vstříc budoucnosti u nových páníčků. Bude se nám stýskat, ale věříme, že se budeme potkávat alespoň na pejskařských akcích. 

 

 
 A takhle to u nás vypadalo už téměř před 2 lety ( v březnu 2011),      
 když se štěňátka z vrhu M rozcházela ke svým novým úžasným páníčkům. 
 :o) Od té doby nám přibylo jedno "dvounohé štěňátko" -  Martínek , bráška  
 Mareček začal chodit do školy a čas strávený nad tvorbou těchto stránek   
 bylo potřeba využít jinak.                                                                           
 Omlouvám se všem přátelům a majitelům štěňátek, kteří marně čekali na   
 aktualizaci. Budu se snažit napravit, co půjde.                                          
 
 Max
 
 
 pan Richter, Šlapanice
 
 
Miron
 
pan Toral, Uherský Brod
 
 
Madona
paní Pátková, Kostelec nad Orlicí
 
 
Mája
pan Opatrný a Sárinka, Tovačov
 
 
Meda
 rodina Vilémova, Tučín
 
 
Melissa
manželé Psotovi, Tlumačov
 
 
Michelle
manželé Musilovi, Rychvald
Psí děti dovršily 7 týdnů života. Čekala je nepříjemná procedúra tetování, očkování si ani nevšimly. Při tetování jsme využili osvědčených triků, abychom zbytečně nestresovali štěňátka víc, než je nezbytně nutné, všechna to zvládla a  v krátkém čase si opět hrála mezi sourozenci. Na tetování a očkování jsme měli pozvanou zkušenou paní MVDr.Chrastinovou. Štěňátka jsou naočkována puppy vakcínou a mají vystaveny EU pasy.  
 
Následně proběhla přejímka vrhu. Paní dr. Veselá posoudila jednotlivě každé štěně a celkově zhodnotila vrh takto:
 
Max - pejsek s nedopigmentovaným čenichem, jinak vše v pořádku, velmi kvalitní štěně - závěr: 1 - odpovídá standardu
Miron - v současné době neshledána vada - závěr: 1 - odpovídá standardu
Madona - velmi kvalitní fenka, v současné době neshledána žádná vada - závěr: 1 - odpovídá standardu
Mája - bílé znaky mírně nad rámec standardu, vpravo za koutek, bílá týlní skvrna - závěr: 1 - odpovídá standardu
Meda - drobnější štěně, ale jinak velmi kvalitní, neshledána vada - závěr: 2 - odpovídá standardu s výhradou ( nižší hmotnost)
Melissa - v současné době neshledána vada, velmi syté pálení, ideální bílé znaky - závěr: 1 - odpovídá standardu
Michelle - mírně zakouřené pálení, velmi syté pálení, v současné době neshledána vada - závěr: 1 - odpovídá standardu
 
Celkové hodnocení vrhu:
Vrh je velmi kvalitní, vyrovnaný, neshledána žádná závažnější vada. 
 
Z hodnocení máme velkou radost.
 

6.-7.týden

Děti nám pěkně poporostly, stále víc dovádějí a domáhají se pozornosti, ruce už nestačí, tak na sebe občas žárlí. Zdá se, jako by se čím dál více těšily na nové páníčky, tam budou mít dostatek rukou jen a jen pro sebe. Máma je zatím stále kojí, už jen krátce, tolika zoubkům utíká, jak může. Jednoznačně narůstá spotřeba granulek. Po třetím odčervení ( v 6 týdnech) jako by je něco popostrčilo k větší chuti k jídlu. Boudu děti používají jen na noc, když si chtějí přes den zdřímnout, uloží se na starém plyšáku na dvorku u zdi. Jsou to malí otužilci s hustým kožíškem. Jen když jedno ráno padal sníh s deštěm, vyběhly ven vykonat potřebu a honem zpátky do boudy, venku se rozjížděly nožky ! Seděli pak všichni jak hříbci na vyhřívací podlážce a v očích měli otázku: Co se to stalo? Škoda, že jsem neměla po ruce foťák.

5.týden

Štěňátkům se blíží 6 týdnů života. Přestěhovala se do vyhřívané boudy, i zde se učí udržovat čistotu. Papají granulky a mlíčko od mámy, hrají si a dovádějí po celém dvorku, občas na sebe vrčí, přetahují se o hadru nebo hračku, jsou už opravdoví psí kluci a holčičky. Kluci už mají kolem 5,5kg, holčičky o něco méně.  

4.týden

Z trojbarevných "morčátek" rostou opravdoví pejsci - ve třech týdnech chodí, zvládnou překonat malou překážku mezi spací bednou a "záchůdkem", umějí štěkat i vrčet, hrají si spolu, vrtí ocáskem, krmí se kaší z misky a učí se vykonávat potřebu mimo svou spací bednu. Jde jim to velmi dobře. Stále však většinu dne prospí. V den, kdy oslavili 3 týdny, vážili chlapečci lehce přes 2,5kg, holčičky 2-2,3kg, jen červená rošťanda je menší, ale ona to dožene. 

3.týden

Štěňátkům běží třetí týden života. Všechna mají už týden otevřená očička, snaží se chodit, umějí sedět, ale chvilku nevydrží v klidu, pokud zrovna nespí. Důkazem je pokus vyfotit sedící štěňátko - jak jinak než rozmazaný :-), najdete zde. Pokoušíme se přikrmovat kaší pro štěňata Fitmin, připravenou ze sušeného mléka pro štěňata. Velmi se nám v létě osvědčila. Zájem je spíše náhodný, čas přikrmování teprve přijde. Největší štěňátka mají 2 kg ( 1,7 kg - 2,1kg), pouze "červená" je proti sourozencům drobná.

2.týden

Štěňátka mají za sebou první týden života. Všechna se mají čile k světu, nepřibývají sice všechna stejně, ale tak tomu bylo i v létě a srovnala se. Největší už teď mají lehce přes 1kg !!! Většina štěňátek již včera překročila dvojnásobek porodní váhy, dnes už k tomu něco málo schází pouze fenečce s červenou stužkou. Felinka je pečlivá, miminka má čisťoučká, dobře nakrmená, radost pohledět.

 V jednu hodinu po půlnoci přišel na svět bez lidského přičinění první chlapeček, následovaný vždy po 1 a 1/4hodině s obdivuhodnou pravidelností čtyřmi holčičkami, pak si pospíšil další bráška - po pouhé půlhodince. Vypadalo to, že jsme skončili, ale po dalších 6 a půl hodinách doplnila rodinku vitální krásná sestřička. To však stále nebyl konec, i když už nic nenasvědčovalo opaku. Za další 4 hodiny se narodila ještě jedna - bohužel mrtvá - kopie naší Ladynky. I to je život a přirozený výběr.

Ze štěňátek máme obrovskou radost, jsou váhově velmi vyrovnaná, nádherná, vitální.

Felinku neopustil její apetit ani hravost, kojí, pečuje, ale k tomu nosí mimískům i svoje oblíbené hračky a ukazuje jim, jak se s nimi píská :-) tak, že je stlačuje čumákem proti podlaze :-). Bláznivka jedna !

Pokusíme se co nejdříve miminka nafotit, abyste se s námi mohli těšit z  malinkých vydařených berňáčků.

www.hafzjundrova.cz/Connie/VRH_B/beda_foto.htm

 

Jde o opakované úspěšné spojení velmi kvalitních, typově vyrovnaných zdravých jedinců s přirozenými pudy. Oba rodiče mají silnou kostru, tmavé oči i pálení, souměrnou kresbu, správný typ srsti a přátelskou povahu. Štěňátka z předchozího vrhu mají navíc krásné úhlení zadních končetin ( Felinka je mírně strmější) a nejsou žádní peciválové, ale aktivní berňáci. Jejich foto si můžete prohlédnout na stránce zhodolan.webnode.cz/stenata/ .

 
Předpokládané datum vrhu je 23.1.2011, odběr koncem března. Zájemci o štěňátko z tohoto vrhu se mohou hlásit na e-mailové adrese fialka.krcman@seznam.cz nebo na číslech 58 531 22 36, 58 539 50 26 nebo 776 842 100 a 776 89 14 18.

Vytvořeno službou Webnode