Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Štěňata  vrh  L  

narozená 8.6.2010

matka: Feli z Mokrovous

otec:  Ch. Béďa Haf z Jundrova www.hafzjundrova.cz/Connie/VRH_B/beda_foto.htm 

 

označení

foto 

1. růžová ♀

Lucy z Hodolan

 

 

 


 

2. oranžová ♀

Lucky z Hodolan

 


 

3. červená ♀

Lexa z Hodolan

 

 

4. žlutá ♀

Lea z Hodolan

 

 

5. vínová ♀

Lady z Hodolan

 


 

6. neoznačená ♀

Lassie z Hodolan

 


 

7. modrý ♂

Lex z Hodolan

 

 

7 týdnů - Už jsou z nás velcí psi, štěkáme, běháme, panička už nám nestačí :-). V přírůstcích jsme pěkně poskočili, Lexíček už má skoro 8 kilo a my holky se ho snažíme dohonit. Jsme hodně citliví na jakékoliv příkoří a dost si to pamatujeme... Protože je nás všude plno tak, že se nedá udělat krok, panička už nechtěně přišlápla dvě tlapky. Jau, jau, to bylo leknutí... ale vzpamatovali jsme se z toho dřív než ona. Když běháme volně, pořád všechny napomíná, ať dávají pozor, ale to je dobře.

6 týdnů - Ach to horko ! Nižší chuť k jídlu přetrvala, přírůstky jsou ještě menší než za předchozí týden ( jen 0,8 - 1,1kg). Zato dovedností přibývá - při společných hrách, vycházkách před dům, pobytu v domě - přes den už ani jedna loužička :-). Horké noci nás přiměly nechat dětičkám volný přístup do chodby, kterého rády využily k spánku v chládku, přesto bylo do rána čisto také. Jsou to opravdu šikovná štěňátka !

5 týdnů - " Dětičky" už papají nasáklé granulky, přechod ze štěněcí kaše byl pozvolný, takže trávení to zvládlo naprosto hladce. Jen soustavné úmorné vedro, od kterého se snažíme "dětem" ulevit v nejchladnějších prostorách domu, snižuje apetit, takže přírůstky jsou trošku menší než očekávané - za týden 1 - 1,3kg. Zato úroveň komunikace s psími dětmi strmě stoupá :-). Mezi hračkami jednoznačně upřednostňují malé plyšáky, každá nová hračka je středem zájmu, ale jako u všech dětí spíše dočasně :-). Jediná žádaná hračka, která se nikdy neomrzí, je bílý kocourek - 7týdenní koťátko, které velkou část bdělého času a celé noci tráví dobrovolně se štěňátky, i když ho občas tahají trochu víc.

Děti se zabydlely jak v přízemí domu, tak v další části výběhu, kam vede 1,5m dlouhá plošina s převýšením asi 0,5m, která se stala zdrojem nových dovedností i zábavy. Výborně se zde hraje na schovávanou, hlídá obsazené území, ale také spokojeně spinká po všem dovádění. Fotky doplníme, ale na vlastní oči je to lepší podívaná. Přijeďte, uvidíte :-) .

4 týdny - Z nemotorných miminek už se stávají opravdoví pejsci, kteří štěkají, vrčí, hrají si a občas se i perou, dovádějí s kotětem, žerou z jedné velké štěněcí misky, spí v boudě a spolehlivě se venčí venku, převážně na písku k tomu určeném. Rostou před očima, největší Lexíček má 4 kg, fenečky mají do 3,6 kg, jen miminko Lucinka ( Lucy) pouze 2,7 kg, což je však více než desetinásobek její porodní váhy. Nové fotečky najdete ve fotogaleriích jednotlivých štěňátek zhodolan.webnode.cz/stenata/  .

3 týdny - Objevují svět mimo máminu boudu, začínají si spolu hrát a učí se vykonávat potřebu venku. Opět nové fotečky na zhodolan.webnode.cz/stenata/poprve-vsichni-venku-18-den-/ . Sice v horší kvalitě ( z mobilu), ale živější...

  


Vytvořeno službou Webnode