Berner Sennenhund / Bernese Mountain Dog / Bouvier Bernois

Aktuality

08.08.2013 07:42

Milí přátelé,

našim - Vašim dětem se daří dobře, papají nasáklé granulky, jsou podruhé odčervená a rostou, i když podmínky jsou šílené. Ranní teploty už dlouho nešly pod 22°C a dnešek vypadá ještě hůř. I dům už nápory tepla nezvládá, přes snahu intenzivně v noci větrat je i v přízemí 26°C. Je to ubíjející pro...
02.08.2013 21:13

Haf, haf, kamarádi, zdraví vás Nelinka

Ahoj dvounozí přátelé, je tu čas psích her, okusování se navzájem, prvního třepání plyšáky ( to je legrace,to já moc ráda), ale také rychlého zvětšování bříšek, prodlužování kožíšků, prvního porovnávání sil a vrčení navzájem... a já už ani honem nevím, čeho ještě... ale hlavně strašných veder,...
24.07.2013 18:12

Nové fotky štěňátek

Vložili jsme nové fotky štěňátek, bohužel jen foceno mobilem :-(. Příště snad zase v lepší kvalitě... ( pro zobrazení fotek klikněte na podtržený text)
23.07.2013 13:56

Jak to vidím já, Timinka

Čumáček na čumáček, dvounožci :-) ! Pár dní už koukáme na svět a naše mamča usoudila, že bychom z toho nic neměli, kdybychom se koukali jen do zdi, tak se pustila do dalšího stěhování, opět ven :-). Sice to občas vypadá, že mamča neví, co chce, ale ona to ví moc dobře ! A tak jsme zpátky v boudě (...
18.07.2013 19:10

Vyprávění Olivie - Livinky

  Lidičky, dnes máme stěhovací den ! Nad ránem máma rozhodla, že se blíží další horko a je nejvyšší čas nás před ním ochránit. Včera se nám v boudě nelíbilo, ve stínu na dlažbě bylo líp, jenže tam máme málo soukromí, a to není nic pro naši mamču. A tak brzy z rána se maminka pustila do...
17.07.2013 17:18

Nové fotky štěňátek

Právě bylo přidáno nové album fotek štěňátek z vrhu O ve věku 9 dní.  
15.07.2013 16:59

Překvapení dne

Ráno začalo jako každé jiné a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli očekávat nějaké výrazné změny. Jaké bylo naše překvapení, když jsme dopoledne dvě "zatoulaná" štěňátka našli nikoliv u mámy Ladynky, ale u babičky Felinky. Nejen že Lady vůbec neprotestovala, ač ještě včera mámu odháněla, ale...
15.07.2013 05:49

Týden na světě očima nejstaršího

Ahoj lidičky, ještě nemám jméno, zatím mi říkají Modrásek, prý podle barvy mého pásku na krku. Jsem největší, narodil jsem se totiž první naší mamince Ladynce. Panička nade mnou jásala, jaký jsem krásný a veliký, a mou maminku mooooc chválila, jak je šikovná. Docela rychle mi přibyl bráška a dvě...
8.7.2013

Štěňátka jsou na světě !!! Máme nádherné psí dětičky, 2 kluky a 4 holčičky. Více zde.

Felinka dnes oslavila své 6.narozeniny a stala se novopečenou babičkou, když dostala od Ladynky ten nejkrásnější dárek.

"Maminko, gratuluju..."

A nevěřím svým očím... slavím taky :-) ( No přece narození prvních štěňátek...)

A je vymeteno...

26.6.2013

Ladynce už se plní bříško...

Přidány nové fotky naší těhulky zde.


4.6.2013

Dnes jsme byli s Ladynkou na ultrazvuku, tak už máme potvrzeno, že štěňátka budou !!! Pan doktor jich napočítal nejméně 6, další se pravděpodobně úspěšně maskovala, protože všech 6 bylo v jedné "nohavici" dělohy. Ladynka se před cestou k panu doktorovi a samotným vyšetřením nechtěla venčit ( jako správný hospodář si to dovezla domů), takže plná střeva zakrývala část dělohy. Necháme se tedy překvapit, i když se šesti bychom byli maximálně spokojeni.

 

10.5.2013

Včera se Ladynka opět projela s páníčkem a tentokrát místo paničky s Marečkem za svým ženichem Jazzym. Oboustranné sympatie jsou nepřehlédnutelné, po chvíli dovádění se naši čtyřnozí miláčci uchýlili do soukromí za boudu a bylo zpečetěno :-). 

 

7.5.2013

Po pečlivých přípravách a opakovaném sledování hladiny progesteronu v krvi naší Lejdynky jsme se dočkali dne D, kdy nám pan doktor doporučil cestu za ženichem. Ladynka už se i podle dovádění s mámou moc těšila, páníček si vzal na tento týden dovolenou, abychom nic nepodcenili, a tak jsme ráno vyrazili směr Český Brod.

K naší radosti se nejen nám a Martínkovi u Dvorských líbilo. Hlavně Lejdynka byla nadšená prostornou travnatou zahradou plnou psích vůní, celou ji proběhla, než jsme za ní pustili Jazzyho, pak si chvilku poběhali spolu, došlo k pár náznakům a seznamovacím pokusům... a najednou koukáme, že už to nebude jen pokus :-). Prostě ukázkové krytí jako podle chytré knížky :-). Ani nás nepotřebovali :-).

Naše feny jsme nikdy nemuseli ke krytí dlouho přemlouvat, a tak jsme moc rádi, že se nám potvrzuje, že i tyto pudy mají genetický základ.

Kéž by Ladynka podědila i schopnost bezproblémově porodit a pečovat o štěňátka. Věříme, že k tomu má všechny předpoklady. Vždyť už asistovala mámě dvakrát u výchovy a péče o své mladší sourozence.

 

23.4.2013

Opět jsme o malý krůček blíže vrhu O.

Dnes nám naše princezna Lady začala hárat, krytí máme domluveno, krycí list připravený, teď už jen pohlídat správný termín, kdy vyrazit za ženichem. Držte nám palce, ať vše probíhá, jak má :-).

 

14.4.2013

Po smutné zprávě opět jedna radostná : Lex z Hodolan dnes na výstavě v Ostravě vybojoval titul CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz . Děkujeme Pavlovi Pečenkovi za skvělé předvedení. 

Gratulujeme !!!

S Lexíčkem se tedy budeme na výstavách vídat už ve třídě vítězů.

Děkujeme tímto i jeho majitelům - Zdence a Aloisovi Chudárkovým - za vzornou péči, přípravu Lexíčka a reprezentaci naší chovatelské stanice.

Foto dodáme.

 
2.4.2013

Dnes jsme obdrželi velmi smutnou zprávu od paní Harokové, paničky grandšampiona Bédi Haf z Jundrova, táty našich štěňátek z vrhů L, M a N. 

Béďa na Velký pátek ( 29.3.2013) prohrál svůj boj s otravou. Je nám to moc líto. 

 

21.3.2013

Dnes jsme si připomněli 20 let od chvíle, kdy do Hodolan přicestovala ze Slovenska naše první berňačka, zakladatelka chovu v naší chovatelské stanici, matka 35 štěňat z 5 vrhů a hlavně úžasná parťačka, která nezkazila žádnou legraci, Elza z Gandlyho dvora.

Vzpomínáme s láskou.

 

17.3.2013

Našim princeznám sestavujeme rodokmeny s fotografiemi, přístupné jsou kliknutím na jméno v úvodu. Postupně doplňujeme.

Feli a Lady si už můžete prohlédnout. Rovněž Lex má svůj rodokmen sestavený a uložený v této databázi.

 

15.3.2013

Přidáváme informace k plánovanému krytí Lejdynky - Lady z Hodolan.

 

29.12.2012

Byla vytvořena stránka krycího psa Lexe z Hodolan.

 
 

 

 

 

Vytvořeno službou Webnode